Bieg Pamięci Zdzisława Krzyszkowiaka

Grzegorz Kiljan był najszybszy w gronie czternastu długodystansowców w I Biegu Pamięci Zdzisława Krzyszkowiaka. Dystans 10 km na trasie promenada -plaża, triumfator zawodów pokonał w czasie 39 minut i cztery sekundy. Dwadzieścia jeden sekund za nim finiszował Piotr Andrzejewski, który z kolei o 13 sekund wyprzedził Piotra Czerwińskiego.

W stawce piętnastu zawodników najstarszymi uczestnikami byli 73 letni Mieczysław Zaworski ze Szczecina, siedemdziesięcioletni Horst Trettin z przygranicznego Garz i sześćdziesięcioletni Adam Kaniewski ze Szczecina. Tuż po starcie uformowała się czteroosobowa grupa, której ton walki nadawał Piotr Czerwiński. Po półmetku na solowy rajd do mety zdecydował się Grzegorz Kiljan i on jako pierwszy minął linię mety. Za jego plecami zacięty pojedynek w walce o drugie miejsce stoczyli: Piotr Andrzejewski i Piotr Czewiński w takiej kolejności zameldowali się na mecie. Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Swędrowski, Aleksander Borkowski, Rafał Białasiewicz, Jacek Jurkiewicz, Adam Kaniewski, Andrzej Mrozek, Janusz Zaborowski i Horst Trettin.

Na dystansie 6,8 km najszybszy był Norbert Kulik przed Henrykiem Ziejewskim i Mieczysławem Zaworskim.

Wśród wszystkich biegaczy , którzy pokonali dystans 10 km rozlosowany został puchar. Szczęcie uśmiechnęło się do Piotra Czerwińskiego.

Bieg zaliczany był do ligi biegowej Jogggingu.

Po pięciu rozegranych biegach w punktacji prowadzi Piotr Andrzejewski, przed Grzegorzem Kiljanem i Ryszardem Pilzem.

Na następny bieg Klub Biegacza Jogging zaprasza 12 kwietnia o godzinie 12.00.